Tady najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky

Jaká je trasa TuBusu? Kde má zastávky?

Toto je trasa TuBusu po jednotlivých zastávkách:

Ostravice - Beskydský pivovárek - Ostravice nádraží - Ostravice, Na Pile - Sepetná - Ostravice, Na Pile - Ostravice, nádraží - Beskydský pivovárek - Ostravice, Mazák - Přehrada Šance (nad hrází) - Staré Hamry, Velký potok - Staré Hamry, Samčanka - Staré Hamry, Říky - Staré Hamry, most - Staré Hamry, u kostela - Staré Hamry, Stýskalonka - Staré Hamry, rozc.Gruň - Gruň parkoviště a zpět

Tučně označené zastávky jsou hlavní, pro tyto zastávky jsou určeny časy odjezdu. Ostatní zastávky (označené modrým trojúhelníkem) jsou na znamení. Výstup na těchto zastávkách nahlaste řidiči už při nástupu do TuBusu. Pokud na zastávkách na znamení chcete nastoupit, musíte být pro řidiče dobře viditelní a dát mu znamení zamáváním.

Ve směru z Gruně pak nebude možné vystoupit na 2 zastávkách - Staré Hamry, Říky a Přehrada Šance - kde je nebezpečné zastavit z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

Jak často TuBus jezdí?

Pro některé zastávky jsou určeny časy odjezdu. Ty jsou ale vzhledem k tomu, že se jedná o linku v nepravidelném režimu, přibližné. TuBus by z nich neměl odjíždět dříve. TuBus svou pouť začíná v Beskydském Pivovárku v 8:38. Během dne vyjede 6x na Sepetnou a 5x na Gruň. Z Ostravice – nádraží na Gruň jede Tubus 4x: 9:20 10:45 14:45 15:50. Poslední autobus z Gruně vyjíždí v 16:23 a končí v Ostravici - nádraží před 17 hodinou, aby cestující měli možnost přesednout na vlak Lysohor, který odjíždí do Ostravy v 17:04.

Jaká je kapacita Tubusu? A co kočárky, psi a jízdní kola?

  • TuBus je malý autobus s omezenou kapacitou (24 míst k sezení, 12 ke stání a 1 místo pro kočárek).

  • V TuBusu je možno přepravovat kočárek.

  • V TuBusu není možno přepravovat psy a jízdní kola.

  • TuBusu bohužel nemá možnost přepravovat vozíčkáře.

se místo v Tubusu rezervovat?

Rezervace míst zatím není možná.

V případě zájmu o přepravu větší skupiny osob (více než 10 osob), kontaktujte dopravce předem v pracovních dnech. Dopravce je Z-Group bus a.s., tel.: 602 533 671, informace 597 608 508. E-mail: csadvs@csadvs.cz.

Je TuBus zdarma?

Díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje jezdí tubus zdarma. Pokud ho chcete podpořit, můžete na něj přispět prostřednictvím sbírky NaseLysa.cz. Stačí, když na transparentní účet sbírky 8181818122/5500 pošlete pod VS:2233 V patičce stránky najdete QR kód, který pro platbu můžete použít ve vaši aplikaci.

Kde můžu zaparkovat?

Pro parkování doporučujeme tato místa: Ostravice Na Pile ( Ridera) - placené, Staré Hamry - Samčanka - zdarma, Gruň - placené. V Frýdlantě nad Ostravicí je velký parkovací terminál u nádraží, odtamtud je možné jet vlakem či autobusem. Podrobnější informace o parkování nejen pod Lysou horou najdete tady: https://www.pomedvedichtlapkach.cz/parkovani/ . Rozhodně nedoporučujeme stát na místech, kde to není povoleno značkou Parkoviště. Nebraňte prosím v průjezdu těm, kdo v horách žijí a pracují. Obce a Městská policie ve Frýdlantě nad Ostravicí budou tyto přestupky trestat dle platné legislativy.

Jaká místa můžu díky TuBusu navštívit?

TuBus vás zaveze nejen na Sepetnou pod Lysou Horu a na Gruň, ale i na jiná místa po trase. Tyto trasy vám představujeme na webu PoMedvedichTlapkach.cz.

Na které spoje TuBus navazuje?

Jízdní řád TuBusu je tedy nastaven tak, aby nenahrazoval linkový spoj 864348 navazující na vlak Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice a zároveň navazoval na komerční víkendové spoje dopravce, který nám spojení zajišťuje.

Od vlaku Lysohor přijíždějící v 8:56 jede TuBus v 9:10 hodin z nádraží či zastávky Na Pile směrem na Lysou Horu - Sepetnou a pak v 9:20 od nádraží v Ostravici pokračuje na Gruň.

V 10:30 přijíždí speciální autobus 910126 z Ostravy na Bílou (do Karlovic), na který TuBus navazuje (z Ostravice nádraží 10:35 na Sepetnou, 10:45 na Gruň) a zaveze vás na Gruň. Na vlak Lysohor přijíždějící v 10:56 pak navazuje z Ostravice linkový Bus 864348 215, který jede až na Gruň - Jamník.

Poslední TuBus pak odpoledne přijíždí na zastávku Ostravice nádraží v 16:50, tak abyste mohli přesednout na následný vlak Lysohor, který odjíždí v 17:04.

Příjezdy TuBusu k vlaku

Pro ty, kteří se od TuBusu budou vracet na vlak do Ostravice: TuBus přijíždí na nádraží v Ostravici v těchto časech: 10:35 13:45 15:50 17:00.

Kde se dozvím aktuální informace?

Aktuální info o změnách a nutných úpravách trasy najdete na našem Facebooku a Instagramu

Účastí na akcích, programech a projektech pořádaných spolkem Beskydhost a jeho členy dává účastník souhlas s užitím pořízených fotografií, zvukových záznamů a videodokumentace pro další propagační a rozvojové účely spolku, zejména k prezentaci spolkové činnosti přes webové stránky, tiskové materiály, Facebook, Instagram apod. Souhlas se dává do odvolání.

Kde je TuBus?

Dopravce nachystal aplikaci, kde se dá vidět, na kterém místě TuBus právě je a kterým směrem jede. Na stránce https://iet.echotrack.cz/

se pod přihlášením: Uživatelské jméno: shuttle a Heslo: bus dostanete na stránku, kde se vám po kliknutí na políčko Auto: ZG-016 zobrazí poloha TuBusu. Vyzkoušejte. Aplikaci s webovým přístupem dodala firma AURIS CZ, spol. s r.o. Pokud nám umíte poradit, jak vyřešit přístup do aplikace bez zadání jména a hesla, tak nám napište, budeme rádi za každé vylepšení.

Ke stažení

Stáhněte si jízdní řád, nebo logo TuBusu ve variantě 1 nebo logo ve variantě 2. Tady je obrázek s trasou tubusu. Pokud vás zajímají fotky, najdete je v galerii v tomto článku.