Tady najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky

Jaká je trasa TuBusu? Kde má zastávky?

Toto je trasa TuBusu po jednotlivých zastávkách:

Ostravice - Beskydský pivovárek - Ostravice nádraží - Ostravice, Na Pile - Sepetná - Ostravice, Na Pile - Ostravice, nádraží - Beskydský pivovárek - Ostravice, Mazák - Přehrada Šance (nad hrází) - Staré Hamry, Velký potok - Staré Hamry, Samčanka - Staré Hamry, Říky - Staré Hamry, most - Staré Hamry, u kostela - Staré Hamry, Stýskalonka - Staré Hamry, rozc.Gruň - Gruň parkoviště a zpět 

Tučně označené zastávky jsou hlavní, pro tyto zastávky jsou určeny časy odjezdu. Ostatní zastávky (označené modrým trojúhelníkem) jsou na znamení. Výstup na těchto zastávkách nahlaste řidiči už při nástupu do TuBusu. Pokud na zastávkách na znamení chcete nastoupit, musíte být pro řidiče dobře viditelní a dát mu znamení zamáváním. 

Ve směru z Gruně pak nebude možné vystoupit na 2 zastávkách - Staré Hamry, Říky a Přehrada Šance - kde je nebezpečné zastavit z hlediska bezpečnosti silničního provozu. 

Jak často TuBus jezdí?

Pro některé zastávky jsou určeny časy odjezdu. Ty jsou ale vzhledem k tomu, že se jedná o linku v nepravidelném režimu, přibližné. TuBus by z nich neměl odjíždět dříve. TuBus svou pouť začíná v Beskydském Pivovárku v 8:38. Během dne vyjede 8x na Sepetnou a 3x na Gruň. Z Ostravice – nádraží na Gruň jede Tubus 3x: 9:15  11:15  15:20. Poslední autobus z Gruně vyjíždí v 16:13 a končí v Ostravici - nádraží před 17 hodinou, aby cestující měli možnost přesednout na vlak Lysohor, který odjíždí do Ostravy v 17:04.

Jaká je kapacita Tubusu? A co kočárky, psi a jízdní kola?

se místo v Tubusu rezervovat?

Rezervace míst zatím není možná. 

V případě zájmu o přepravu větší skupiny osob (více než 10 osob), kontaktujte dopravce předem v pracovních dnech. 

Je TuBus zdarma?

Díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje jezdí tubus zdarma. Pokud ho chcete podpořit, můžete na něj přispět prostřednictvím sbírky NaseLysa.cz. Stačí, když na transparentní účet sbírky 8181818122/5500 pošlete pod VS:2233  V patičce stránky najdete QR kód, který pro platbu můžete použít ve vaši aplikaci.

Kde můžu zaparkovat?

Pro parkování doporučujeme tato místa: Ostravice Na Pile ( Ridera) - placené, Staré Hamry - Samčanka - zdarma, Gruň - placené. V Frýdlantě nad Ostravicí je velký parkovací terminál u nádraží, odtamtud je možné jet vlakem či autobusem. Podrobnější informace o parkování nejen pod Lysou horou najdete tady: https://www.pomedvedichtlapkach.cz/parkovani/ . Rozhodně nedoporučujeme stát na místech, kde to není povoleno značkou Parkoviště. Nebraňte prosím v průjezdu těm, kdo v horách žijí a pracují. Obce a Městská policie ve Frýdlantě nad Ostravicí budou tyto přestupky trestat dle platné legislativy. 

Jaká místa můžu díky TuBusu navštívit?

TuBus vás zaveze nejen na Sepetnou pod Lysou Horu a na Gruň, ale i na jiná místa po trase. Tyto trasy vám představujeme na webu PoMedvedichTlapkach.cz

Kde se dozvím aktuální informace?

Aktuální info o změnách a nutných úpravách trasy najdete na našem Facebooku a Instagramu

Účastí na akcích, programech a projektech pořádaných spolkem Beskydhost a jeho členy dává účastník souhlas s užitím pořízených fotografií, zvukových záznamů a videodokumentace pro další propagační a rozvojové účely spolku, zejména k prezentaci spolkové činnosti přes webové stránky, tiskové materiály, Facebook, Instagram apod. Souhlas se dává do odvolání. 

Ke stažení

Stáhněte si logo TuBusu ve variantě 1 nebo logo ve variantě 2. Tady je obrázek s trasou tubusu. Pokud vás zajímají fotky, najdete je v galerii v tomto článku.